Jak założyć działalność gospodarczą online?

Close-up shot of Hammer on the table and lawyer introducing law, Concept of law.

Poniżej prezentuję wam omówienie Q&A odnoszące się do pytań, które najczęściej dostaję od osób, które chciałyby założyć działalność gospodarczą online.

”Jakie muszę spełniać wymagania, żebym mógł założyć jednoosobową działalność gospodarczą?”

Musisz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i trochę czasu na wypełnienie przez Internet wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

”Na jaką stronę internetową muszę wejść, żeby wypełnić wniosek do CEIDG?”

W celu założenia jednoosobowej działalności gospodarczej przez Internet należy wejść na stronę www.firma.gov.pl lub www.ceidg.gov.pl

”Czy wniosek o wpis do CEIDG należy opłacić?”

Nie, wniosek jest wolny od opłat.

”Czy do wypełnienia wniosku o wpis do CEIDG konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego?”

Nie, wniosek o wpis do CEIDG można złożyć bez względu na to, czy posiada się podpis elektroniczny z certyfikatem kwalifikowanym albo profil zaufany ePUAP. ALE jest w tym pewien haczyk:

1) jeżeli posiadasz podpis elektroniczny, to zakładasz konto na stronie www.ceidg.gov.pl i potwierdzasz je podpisem elektronicznym, a następnie wypełniasz formularz CEIDG-1,

2) jeżeli nie posiadasz podpisu elektronicznego, to wypełniasz formularz CEIGD-1 anonimowo, drukujesz go razem z kodem wniosku, który się automatycznie wygeneruje, z wydrukiem i kodem idziesz w ciągu 7 dni do urzędu gminy, przekazujesz kod pracownikowi urzędu, a on potwierdza Twoją tożsamość, co w aktualnej sytuacji epidemiologicznej jest niebezpieczne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Inne artykuły