Poznajmy się

Nazywam się Katarzyna Krzykwa i jestem adwokatem.

Od blisko 7 lat zajmuję się obsługą prawną podmiotów gospodarczych, głównie spółek, a także staram się przelewać zdobytą wiedzę i doświadczenie zawodowe na papier i klawiaturę komputera, tworząc publikacje naukowe, razem z C.H. Beck oraz Wolters Kluwer, jak również prowadząc profil na FB i IG o nazwie „Spółkowy prawnik”.
Pochodzę z Wrocławia, gdzie spędziłam ponad 20 lat swojego życia. Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Warszawskim i w grudniu 2021 roku ukończyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W 2022 roku otrzymałam pozytywny wynik z egzaminu adwokackiego i złożyłam ślubowanie adwokackie. 
Od początku studiów chciałam wykorzystywać zdobytą wiedzę prawniczą w praktyce, dlatego współpracowałam z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i renomowanymi warszawskimi kancelariami prawniczymi. Co więcej, byłam wiceprezesem studenckiej fundacji, dzięki czemu mogłam stosować w praktyce regulacje prawne dotyczące fundacji i zobaczyć od środka jak działają takie podmioty.
Ludzie często pytają mnie, dlaczego zostałam prawnikiem. Odpowiedź jest prosta – chcę pomagać ludziom.
Prywatnie jestem miłośniczką dobrej herbaty, lubię czytać kryminały prawnicze i grać w planszówki. Pasjonuję się tańcem, co jest efektem uczęszczania przez 15 lat do szkoły baletowej.